Class D State Bracket - Updated July 27, 2017 -- 11:50AM

Congratulations to the Squad -- 2017 Class D Champions!

 

    Coors Light         17 Team  
     7:30 Fri. Field 2         Double Elimination  
    2 New Breed      
 
  ASA_Assoc  
 
 
               
    Hooters/New Breed 15 Nergenah Farms      
      11:30 Sat. Field 1        
    Nergenah Farms          
    3 Nergenah Farms        
    8:30 Fri.  Field 1         2 Pools of 4 Teams  
    Franchise Bar & Grill         3 Pools of 3 Teams  
    Team 618              
    8:30 Fri.  Field 2   23 1HQ      
    4 Team 618 4:00 Sat.  Field 1        
                   
    Precision Agriculture 16 1HQ        
      12:30 Sat.  Field 1            
    FORFEIT              
    5 1HQ   29 SQUAD      
    9:30 Fri.  Field 1     11:30 Sun.  Field 1        
    1HQ              
    Ace Tech              
    9:30 Fri.  Field 3              
    6 Dirty Work            
                   
    Dirty Work              
    "Base Robbers 17 Squad          
    10:30 Sat.  Field 2 12:30 Sat.  Field 2            
    9 Squad            
  Squad                
  7:30 Fri. Field 1 Squad   24 Squad        
  1     4:00 Sat.  Field 2          
  Brew Works                
    Western Tap "Bombers"              
    7 Fowl Play       32 SQUAD  
    8:30 Fri.  Field 3         2:00 Sun.  Field 1    
    Fowl Play 18 AMF     Championship Game    
    I-Con Construction 12:30 Sat   Field 3            
    9:30 Fri.  Field 2              
    8 AMF            
            1HQ      
    AMF       L29      
                   
                   
    Fowl Play   Nergenah Farms       33  
    L18   L23   31 AMF 3:00 Sun.  Field 1  
    22 Fowl Play 27 Fowl Play  1:00 Sun.  Field 2      
  Franchise 3:00 Sat.  Field 1   6:30 Sat.  Field 1   3rd Place Game      
Brew Works 10:30 Sat.  Field 1 Coor's Light 25 Fowl Play          
9:30 Sat.  Field 1 Coor's Light   5:00 Sat.  Field 1            
Coor's Light                  
L2 Precision Agriculture                
  L4 Precision Agriculture            
  9:30 Sat. Field 2  11                
  FORFEIT 21 Dirty Work            
    3:00 Sat.  Field 2     30 AMF      
    Dirty Work     10:30 Sun.  Field 1     LOSER OF 32 IF FIRST LOSS  
  ACE Tech       4th Place Game      
  L6 ACE TECH            
  11:30 Sat.  Field 2  12              
  Baserobbers 20 Ace Tech           
    2:00 Sat.  Field 2            
    618 5:00 Sat.  Field 2            
    New Breed  26 New Breed          
    L15              
    19 New Breed 28 AMF        
  WT Bombers 2:00 Sat.  Field 1   6:30 Sat.  Field 2          
  L7 WT Bombers    AMF          
  9:30 Sat.  Field 3   13     L24          
  ICON                
                   

User Login

Joommaster team